Eros a Tomáš na majstrovstvách Európy starších žiakov!!

31.5.2021: aktualizované o videá zo zápasov (pod článkom a galériou)

Posledný májový víkend (28.-30.5.2021) sa v Bulharskej Sofii konali majstrovstvá Európy starších žiakov (do 15. rokov) v zápasení. Po dlhšej dobe sa na vrcholnom šampionáte predstavili aj zástupcovia z MZK Bánovce nad Bebravou. Tomáš Melas (hmotnosť do 38 kg) a Eros Čelechovský (hmotnosť do 57 kg) reprezentovali Slovensko vo voľnom štýle. Bohužiaľ, obom sa nedarilo už v prvom kole. Eros síce už v prvej minúte mal Bielorusa Kambayeu na lopatkách, no neudržal ho a  v ďalších minútach prehral na body. Bielorus obsadil napokon 5. miesto. Tomáš, ktorý štartoval na šampionáte s ostaršením (čiže bol najmladší), podľahol vynikajúcemu Arméncovi Ghazaryanovi tak isto na body. Arménec neskôr získal bronzovú medailu. Opäť na tomto vrcholnom podujatí pre zápasníkov dominovali športovci zo štátov bývalého Sovietského zväzu, keď si odniesli väčšinu medailí. Z ostatných reprezentantov Slovenska sa najviac darilo Berkovi z Nitry, ktorý obsadil výborné 5. miesto.

Napriek nevydareným stretnutiam, môžeme účasť našich chlapcov na ME považovať za úspech. Dúfame, že nazbierali aspoň dostatok skúseností, zážitkov, ktoré zúročia v ďalšej zápasníckej kariére. Ďakujeme im za vzornú reprezentáciu nielen Slovenska ale aj klubu a mesta. 

26.5.2021:

Vo štvrtok 27.5.2021 odletela reprezentácia Slovenska starších žiakov na majstrovstvá Európy do Bulharskej Sofie. Vo výprave sú aj dvaja reprezentanti MZK – Tomáš Melas (38 kg) a Eros Čelechovský (57 kg). Obaja sa predstavia na žinenke v sobotu doobeda od 9,30 hod. 

Chlapci – držíme palce…