Po 17 rokoch tri juniorské tituly do Bánoviec!!

Snina bola dejiskom prvých tohtoročných majstrovstiev Slovenska v zápasení. Počas víkendu 11.-12.2.2023 sa na žinenkách predstavili juniori a juniorky (U20) vo voľnom aj gréckorímskom štýle.

V sobotu si najprv zápasníci zmerali sily vo voľnom štýle. Náš klub reprezentovali dvaja juniori a dve juniorky. Najviac sa darilo Andreasovi Kernovi, ktorý v hmotnosti do 125 kg nenašiel premožiteľa a stal sa tak majstrom Slovenska. Juniorský majstrovský titul putuje do Bánoviec nad Bebravou až po 17 rokoch, keď sa v roku 2006 o titul zaslúžil Marek Janega. V silnej konkurencii v hmotnosti do 74 kg si Matyáš Filo vybojoval bronzovú medailu. Treba pripomenúť, že obaja vekom patria ešte do kadetskej kategórii (U17), preto sú ich výsledky ešte cennejšie.

V kategórii dievčat v slabšej konkurencii získala 1. miesto Michaela Tuchyňová v hmotnosti do 62 kg. Sestra Zuzana si odnáša striebornú medailu za druhé miesto v kategórii do 59 kg.

V nedeľu sa juniori prestavili v gréckorímskom štýle. Tu sa obom našim reprezentantom, Andreasovi aj Matyášovi, darilo fantasticky, keď porazili všetkých súperov a stali sa majstrami Slovenska.

Všetkým štyrom našim reprezentantom gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

voľný štýl    
125 kg Andreas Kern 1. miesto
74 kg Matyáš Filo 3. miesto
62 kg Michaela Tuchyňová 1. miesto
59 kg Zuzana Tuchyňová 2. miesto
     
gréckorímsky štýl    
130 kg Andreas Kern 1. miesto
77 kg Matyáš Filo 1. miesto