Premiérový turnaj v Salzburgu

Rakúske mesto Salzburg, konkrétne jeho časť Wals, sa stalo ďalšou “destináciou” na mape turnajov nášho zápasníckeho klubu. Účasť zápasníkov MZK na 5. ročníku medzinárodného turnaja v Salzburgu nadviazala na minuloročnú účasť zápasníkov AC Wals na našom turnaji. AC Wals je klub z bohatou históriou a silným zázemím. Okrem toho, že sídli v jednej z najbohatších dedín v Rakúsku, je zapísaný aj v Guinessovej knihe rekordov v počte získaných národných titulov v zápasení v seniorskej kategórii (cez 50 titulov). V tomto klube pôsobia ako tréneri aj odchovanci slovenského – trenčianskeho zápasenia Radovan Valach a Ľuboš Čikel, ktorí počas svojej kariéry dosiahli niekoľko medailových umiestnení na majstrovstvách Európy či sveta v slovenskom ale neskôr aj v rakúskom drese. Boli účastníkmi aj Olympijských hier v Aténach.

Medzi 135 účastníkmi z 13 klubov z Nemecka, Slovenska, Česka a Rakúska sa naši chlapci nestratili. Zásluhou Šimona Jeřábka sme získali zlato. Marcel Španko, Matyáš Filo a Patrik Urbánek spoznali premožiteľov až vo finále a v celkovom hodnotení tak obsadili pekné druhé miesta. Na medailovú pozíciu si siahol ešte Eros Čelechovský, ktorý si vybojoval bronz.

Po turnaji sme navštívili zápasnícku halu miestneho klubu v špičkovom vybavení, ale aj múzeum jedného z najbohatších mužov v Rakúsku a majiteľa Red Bullu Dietricha Meteschitza.

Žiaci
38 kg Michal Žitnik 5. miesto
65 kg Šimon Jeřábek 1. miesto
  Marcel Španko 2. miesto
+65 kg Stepien Adam 5. miesto
Prípravka A
37 kg Samuel Paraskov 9. miesto
41 kg Eros Čelechovský 3. miesto
Adam Janovčík 6. miesto
45 kg Matyáš Filo 2. miesto
Prípravka B    
35 kg Patrik Urbánek 2. miesto