Trénovali nás majstri sveta!!!

V roku 2009 nás do športovej haly v Bánovciach nad Beberavou prišiel navštíviť olympijský víťaz, dvojnásobný majster sveta a päťnásobný majster Európy v zápasení Dávid Musuľbes. Vtedy sme ani len netušili, že to bude mať niekoľkonásobné pokračovanie v návštevách svetových zápasníkov na našej pôde. Následne sme privítali Soslana Gagloeva – juniorského majstra Európy a v roku 2017 Borisa Makoeva – čerstvého bronzového medailistu z majstrovstiev sveta. Medzinárodný turnaj, ktorý pravidelne organizujeme začiatkom júna, si prišla pozrieť majsterka Európy Zsuszana Molnár aj zápasník 20. storočia a majster sveta Jozef Lohyňa.

Vo štvrtok 20. októbra sme mali tú česť privítať na našom tréningu až štyroch medailistov z majstrovstiev sveta:

Tajmuraz Salkazanov – majster sveta U23, dvojnásobný vicemajster sveta a dvojnásobný majster Európy

Boris Makoev – účastník Olympijských hier v Tokiu, vicemajster sveta a bronzový medailista z majstrovstiev sveta aj Európy

Akhsarbek Gulaev – majster Európy, vicemajster sveta U23 a dvojnásobný vicemajster Európy

Batyrbek Tcakulov – vicemajster sveta a juniorský vicemajster Európy

Títo štyria bývalí ruský zápasníci, v súčasnosti reprezentanti Slovenska, prišli na náš tréning ukázať nielen medaily zo svetových a Európskych šampionátov ale aj svoje majstrovské chmaty. Pre tridsiatku mladých zápasníkov to bol veľký zážitok, ktorý ešte nikdy nezažili a asi ani nikdy už nezažijú. Každý jeden z nich sa snažil osobne sa s nimi pozdraviť, podať ruku, poťažkať si medailu, aby mu ukázal jeho chmat… Samozrejme že na rad prišlo aj fotenie, najskôr spoločné a potom s jednotlivcami. Na záver športovcom popodpisovali aj vzácne plagáty. Určite to bol jeden z najvýnimocnejších tréningov nielen pre našich chlapcov, ale aj pre trénerov a divákov.

Našim reprezentantom patrí veľká vďaka za ich návštevu, za ich milé, skromné a priateľské správanie a za propagáciu zápasenia v našom meste.