Viliam Daniš si vybojoval miestenku na majstrovstvá Európy!!

Po takmer ročnej vynútenej prestávke bez majstrovských súťaží sa v sobotu 5.6.2021 konali majstrovstvá Slovenska kadetov a kadetiek vo voľnom štýle v Snine. Na šampionáte sa predstavili štyri dievčatá a štyria chlapci z nášho klubu.

Najväčší úspech dosiahol Viliam Daniš. V hmotnosti do 65 kg porazil všetkých súperov a získal titul majstra Slovenska. Víťazstvom si vybojoval aj miestenku na majstrovstvá Európy kadetov v Bulharsku (14.-15.6.2021).  

Bodované umiestnenie dosiahol ešte Matyáš Filo v hmotnosti do 71 kg, keď obsadil 4. miesto. Po prehre v prvom kole sa so súťažou rozlúčili Adam Janovčík (80 kg-10.miesto) a Andreas Kern (92 kg-11.miesto). 

Spolu s voľnoštýliarmi bojovali o medaily aj dievčatá – kadetky. Najviac sa darilo Michaele Tuchyňovej v hmotnosti do 61 kg, ktorá našla premožiteľku až vo finále, a získala titul vicemajsterky Slovenska. V tej istej hmotnostnej kategórii si Martina Tomašková vybojovala bronz a Zuzana Tuchyňová nepopulárnu štvrtú priečku. V hmotnosti do 53 kg sa predstavila Silvia Piklová, kde získala bronzovú medailu. V hodnotení klubov u dievčat sa MZK umiestnil na peknom druhom mieste.