Najlepší žiaci – zápasníci na Slovensku sú z Bánoviec!!

V sobotu 10. novembra 2018 sa netradične v Moldave nad Bodvou konali majstrovstvá Slovenska mladších žiakov v gréckorímskom štýle. Naša mnohopočetná výprava (14 zápasníkov) neskrývala ambície dosiahnuť tie najvyššie méty. V 88 početnom štartovom poli sa našim chlapcom darilo výborne a potvrdili tak celoslovenskú dominanciu. Najviac sa darilo  Alexovi Janečkovi a Samovi Paraskovi, ktorí vo svojich hmotnostných kategóriách nenašli premožiteľa a získali titul majstri Slovenska. Peter Beňo a Teo Šinský prehrali svoj súboj až vo finále, čím sa stali vicemajstrami Slovenska. Medailovú pozíciu – bronzovú si vybojovali ešte Eros Čelechovský, Matyáš Filo a Adam Janovčík.

V hodnotení družstiev si MZK Bánovce nad Bebravou medzi 20 klubmi jednoznačne vybojoval prvé miesto. Naše družstvo mladších žiakov sa tak stalo v tomto roku dvojnásobnými majstrami Slovenska.

Rok 2018 sa zapíše do histórie bánovského zápasenia. Družstvo starších žiakov  si v tomto roku vybojovalo vo voľnom štýle 3. miesto a v gréckorímskom štýle 1. miesto. Mladší žiaci dominovali vo voľnom aj gréckorímskom štýle. Čiže rok 2018 je a bude jeden z najúspešnejších rokov MZK.

CHLAPCI – sme na vás hrdí!!!!

Výsledky našich chlapcov:

37 kg Janeček Alex 1. miesto
  Beňo Peter 2. miesto
40 kg Paraskov Samuel 1. miesto
  Trnovský Tadeáš 4. miesto
44 kg Čelechovský Eros 3. miesto
  Motúz Matej 7. miesto
48 kg Filo Matyáš 3. miesto
52 kg Janovčík Adam 3. miesto
  Melas Martin 8. miesto
57 kg Lastovica Denis 7. miesto
  Kšiňan Peter 14. miesto
68 kg Viselka Martin 4. miesto
73 kg Kern Andreas 7. miesto
85 kg Šinský Teodor 2. miesto
     
Poradie družstiev    
1. MZK Bánovce nad Bebravou 42 bodov
2.  ZK Dunajplavba Bratislava 33 bodov
3.  ZK Corgoň Nitra 25 bodov