Štyri individuálne tituly a jeden za družstvo!!

V sobotu 11.5.2019 sa v Rimavskej Sobote konali majstrovstvá Slovenska mladších žiakov v zápasení vo voľnom štýle. V 120 člennom štartovom poli z 22 klubov sme mali opäť najväčšie zastúpenie. A opäť naši chlapci potvrdili, že sú najlepší na Slovensku a patria do najlepšieho žiackeho klubu na Slovensku. 

Naša 11 členná výprava chlapcov získala 7 medailových pozícií a v celkovom hodnotení družstiev sme obhájili titul z minulého roka. Individuálny titul majstra Slovenska si odniesli Tomáš Melas, Patrik Urbánek, Eros Čelechovský a Matyáš Filo. Titul Tomáša Melasa a Patrika Urbánka sú o to cennejšie, že štartovali medzi žiakmi ešte len ako prípravkári. Vicemajstrami Slovenska sa stali Andreas Kern a Teodor Šinský. Medailovú zbierku doplnil Alex Janeček bronzovou medailou. Piate miesta obsadili Samuel Paraskov a Martin Melas. Bodované šieste miesto získal Denis Lastovica. Michal Števica prehral svoj prvý zápas a z ďalších bojov vypadol. 

Celkovo si naše družstvo opäť vybojovalo titul majstrov Slovenska pred  ZK Corgoň Nitra a ZK Košice. 

Súčasťou majstrovstiev Slovenska žiakov boli aj majstrovstvá Slovenska žiačok, kde sme mali jedinú zástupkyňu. Silvia Piklová, napriek tomu, že podali kvalitné a bojové výkony, skončila na piatom mieste. 

Všetkým srdečne gratulujeme  a ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu aj mesta. 

31 kg Tomáš Melas 1. miesto
40 kg Patrik Urbánek 1. miesto
  Alex Janeček 3. miesto
44 kg Samuel Paraskov 5. miesto
48 kg Eros Čelechovský 1. miesto
  Michal Števica 13. miesto
52 kg Matyáš Filo 1. miesto
57 kg Martin Melas 5. miesto
  Denis Lastovica  6. miesto
73 kg Andreas Kern 2. miesto
85 kg Teodor Šinský 2. miesto
  Dievčatá  
52 kg Silvia Piklová 5. miesto

 

Družstvá    
1. miesto MZK Bánovce nad Bebravou 47 bodov
2. miesto ZK Corgoň Nitra 23 bodov
3. miesto ZK Košice 23 bodov