Začíname novú sezónu

Začíname novú sezónu

            Začiatkom nového roka prichádza aj začiatok novej zápasníckej sezóny. Po takmer dvojmesačnej príprave prídu na rad majstrovské aj nemajstrovské súťažné stretnutia. Hneď v úvode februára je naplánovaný domáci šampionát mužov a žien v Banskej Bystrici, na ktorých sa od nás predstavia aj „ostaršení“ juniori resp. kadeti. V marci prídu na rad majstrovstvá Slovenska juniorov (U20) a starších žiakov (U15) a v apríli majstrovstvá v kategórii kadetov (U17).

            Za výbornú organizáciu a spokojnosť zo strany Slovenského zápasníckeho zväzu nám opäť bolo pridelených hneď niekoľko zväzových turnajov. V máji a v novembri budeme hostiť Slovenskú žiacku ligu, v júni už tradičný medzinárodný turnaj a v októbri sa budeme tešiť na majstrovstvá Slovenska mladších žiakov (U13). Len pre našich členov usporadúvame každoročne aj Mikulášsky turnaj v Uhrovci, spojený s vyhodnotením uplynulého roka. 

            Ako každý rok, tak aj v tomto nás čaká účasť na 12-tich majstrovstvách Slovenska v rôznych kategóriách, približne 15 medzinárodných turnajov a účasť na troch kolách žiackej aj dorasteneckej lige.

            V tomto roku sa podarilo až štyrom našim chlapcom dostať sa do reprezentačných výberov. Tomáš Melas, Patrik Urbánek, Matyáš Filo a AndreasKern sa tak môžu tešiť ešte aj na reprezentačné výjazdy a v najlepšom prípade aj na majstrovstvá Európy resp. sveta.

            Aj toto je výsledok kvalitnej, systematickej a obetavej práce nielen športovcov, ale aj trénerov a funkcionárov v našom klube za čo im patrí veľká vďaka.

            V súčasnosti starostlivosť o takmer 80 detí v našom klube prebieha v troch „oddeleniach“ – v mestskej športovej hale, na ZŠ Gorazdova a na ZŠ Uhrovec. Na všetkých miestach máme vytvorené dobré podmienky, ktoré sú potrebné k tréningovému procesu. Mestský zápasnícky klub zabezpečuje organizačne, personálne aj finančne okrem tréningového procesu aj účasť na domácich súťažiach, medzinárodných turnajoch, majstrovstvách Slovenska ako aj jarné resp.  letné sústredenia (tábory).

            Domovský stánok máme v mestskej športovej hale, kde prebieha gro našej prípravy (aj keď každý tréning si musíme rozkladať a skladať žinenku). Keďže sa na hlavnú palubovku dostaneme len trikrát do týždňa, tréningový proces prebieha aj v nebytových priestoroch za športovou halou (smerom na plaváreň). Do týchto mestských priestorov sme za ostatných desať rokov preinvestovali z vlastných zdrojov cez 30 tisíc eur. Vymenili sme väčšinu okien, nakúpili nové profesionálne posilňovacie stroje, položili menšiu žinenku, vymaľovali, vybavili šatne, sprchy… aby sa naše deti mohli sústrediť ozaj len na trénovanie.

            Dúfame, že všetko pôjde minimálne tak ako doteraz a budú u nás aj naďalej vyrastať športovci hrdo reprezentujúci nielen seba, ale aj klub, mesto a Slovensko.