Tomáš Melas si vybojoval už 10. titul majstra Slovenska

Rimavská Sobota bola 27. až 28. apríla dejiskom majstrovstiev Slovenska kadetov (U17). Na domácom šampionáte sa predstavila aj pätica zápasníkov z MZK. 

V sobotu si zápasníci do 17 rokov zmerali sily vo voľnom štýle. Medzi takmer 120 účastníkmi z 20 klubov sa najviac darilo Tomášovi Melasovi, ktorý vo svojej hmotnostnej kategórii nenašiel premožiteľa a stal sa tak zaslúžene majstrom Slovenska. Vicemajstrovský titul (2. miesto) si vybojoval Martin Viselka. Po bojovných výkonoch Denis Lastovica obsadil bronzovú priečku. Bodované 5. miesto získal zranený Patrik Urbánek. Michal Švelka  prehral v prvom kole a z ďalších bojov vypadol. V celkovom hodnotení klubov sme skončili na nepopulárnom štvrtom mieste. 

60 kg Tomáš Melas 1. miesto
65 kg Michal Švelka 10. miesto
80 kg Patrik Urbánek 5. miesto
92 kg Denis Lastovica 3. miesto
110 kg Martin Viselka 2. miesto

V nedeľu sa chlapci predstavili v gréckorímskom štýle. Tu zaznamenal Tomáš Melas už desiaty titul majstra Slovenska, čím sa zaradil medzi najúspešnejších zápasníkov v klube v tejto štatistike. Výborný výkon podal aj Martin Viselka, ktorý vo finále zaskočil súpera, dal ho na lopatky a stal sa majstrom Slovenska. V nedeľu sa lepšie darilo aj Michalovi Švelkovi, ktorý si vo svojej hmotnostnej kategórii vybojoval bronzovú medailu. Bodované piate miesto obsadil Denis Lastovica. Patrik Urbánek pre zranenie nenastúpil na stretnutia. V hodnotení klubov sme oproti voľnému štýlu poskočili o jednu priečku a získali bronzovú priečku za víťaznou Trhovou Hradskou a druhou Rimavskou Sobotou.

60 kg Tomáš Melas 1. miesto
65 kg Michal Švelka 3. miesto
80 kg Patrik Urbánek 11. miesto
92 kg Denis Lastovica 5. miesto
110 kg Martin Viselka 1. miesto

Hodnotenie klubov v gréckorímskom štýle:

1. miesto ZK Trhová Hradská
2. miesto ZK Rimavská Sobota
3. miesto MZK Bánovce nad Bebravou

FOTO voľný štýl:

FOTO gréckorímsky štýl: